برای کاهش وزن رژیم گرفته اید؟

تکنیک های رژیم بسیار ساده و جالب اما تاثیر گذار هستند. اگر در حال حاضر در رژیم به سر می برید بهتر است این نکات را رعایت کنید. تا هم اشتهایتان به غذا کمتر شود, هم کالری کمتری دریافت کنید و هم سوخت و ساز بهتری داشته باشید.

علاوه بر نکاتی که خواهیم گفت باید به یاد داشته باشید که ضروری ترین فاکتور در رژیم تنظیم زمان غذا خوردن و مواد مصرفی است.

هیچگاه وعده های غذایی را به طور کامل حذف نکنید. شما باید در روی 3 وعده غذایی و میان وعده ها را داشته باشید. اما کالری و دیگر فاکتورهای غذای مصرفیتان بسیار مهم است. باید کالری و قند و چربی غذایتان را چک و یا حتی یادداشت کنید. هیچوقت به مدت زیاد گرسنه نمانید. از استرس و تنش دوری کنید. اگر امکان انجام یوگا و مدیتیشن دارید حتما زمان خاصی به آن اختصاص دهید.

 

از ظرف های کوچکتر استفاده کنید.

دانشمندان طی تحقیقات به این نتیجه رسیده اند که افرادی که در ظرف غذای بزرگ غذا می خورند, 16 درصد بیشتر از دیگران غذا مصرف می کنند. به این دلیل که بسیاری از افراد عادت دارند تمام غذای داخل بشقاب را بخورند. حتی اگر سیر شده باشند نیز نمی توانند غذا را در ظرف باقی بگذارند. اما اگر غذایتان را در ظرف های کوچکتر بریزید می توانید این عادت را کنترل کنید.

 

هنگام غذا خوردن نمایشگر ها را خاموش کنید.

تحقیقات نشان داده است که افرادی که هنگام غذا خوردن فیلم تماشا می کنند, با لپ تاپ یا گوشی تلفن کار می کنند و به طور کلی حواسشان با چیزی پرت شده است, 10 درصد بیشتر از بقیه افراد غذا می خورند.

 

قبل از غذا خوردن چیزی بخورید!

تحقیقات نشان داده اگر قبل از وعده ی غذای اصلی یک کاسه ی کوچک سوپ و یا حتی یک سیب بخورید, میزان دریافت کالری تا 20 درصد کاهش پیدا می کند. به یاد داشته باشید که بهترین انتخاب سیب قرمز است نه سبز. سیب قرمز یکی از بهترین میوه ها برای کاهش وزن است.

 

دارچین اضافه کنید!

تحقیقات نشان داده است که مصرف دارچین در کاهش وزن و کنترل قند خون نقش بسیار مهمی دارد. در روز, برای مثال در صبحانه یک قاشق چایخوری دارچین استفاده کنید. مصرف دارچین باعث کاهش قند خون, اشتها و افزایش وزن می شود.

برای حمایت از ما این صفحه را به اشتراک بگذارید :

مطالب مشابه   شاید این مطالب به درد شما بخورد.

عضویت در خبرنامه
با عضویت در خبرنامه از جدیدترین مطالب مجله توت فرنگی با خبر شود.

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
این فیلد را پر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید