بعد از خوردن نهار خیلی خواب آلوده اید؟

خواب آلودگی بعد از ظهر یکی از حالت هایی هست که تقریبا تمام افراد آن را تجربه کرده اند. خواب آلودگی بعد از نهار بیولوژیکی است و هیچکس نمی تواند آن را انکار کند. اما اگر شما در یک اداره زندگی می کنید مطمئنا این خواب آلودگی برای تان سخت است.

 

برای کم کردن خواب آلودگی چه کنیم؟

برای کم کردن خواب آلودگی و کسلی بعد از نهار راهکارهایی وجود دارند که با رعایت کردن آن ها می توانید این شرایط را تا حد زیادی کنترل کنید.

 

نهار سالم و سبک بخورید.

به خاطر داشته باشید که غذاهای سنگین و چرب مانند فست فودها فقط باعث سنگینی و کسلی شما بعد از مصرف آن ها می شود. بعد از خوردن نهار هورمون ملاتونین کمتر ترشح می شود. به همین دلیل ممکن است احساس خستگی و خواب آلودگی به شما دست دهد. خوردن سبزیجات و چربی کم می تواند کمک زیادی باشد.

 

صبحانه ی مناسب بخورید.

خوردن صبحانه قبل از رفتن به سرکار نقش مهمی در عملکرد شما در ادامه ی روز دارد. اگر صبحانه ی شما کامل و سرشار از موارد لازم مانند پروتئین باشد تا هنگام نهار احساس گرسنگی کمتری نیز خواهید کرد. به این ترتیب اشتیاقی به خوردن یک نهار چرب و سنگین نخواهید داشت. به یاد داشته باشید هرچه نهار کمتری بخورید کمتر خواب آلوده خواهید شد.

 

کمی ورزش کنید.

بعد از خوردن نهار بلافاصله سر جای تان ننشینید.  می توانید 2 یا 3 دور در اداره یا بیرون آن قدم بزنید. ماندن در یک محیط مانند دفتر کار به مدت طولانی می تواند خستگی و کسلی را افزایش دهد. پس تا جایی که امکان دارد سعی کنید چند دقیقه بعد از نهار حرکت کنید. این کار هم به هضم غذا و هم به سر حال شدن شما کم می کند.

 

به موزیک مورد علاقه تان گوش دهید.

تقریبا تمام افراد یک لیست موزیک مورد علاقه دارند. گوش دادن به موزیک ای مورد علاقه تان می تواند به تمرکز و انسجام عملکرد مغز شما کمک کند. بعد از نهار یا هر وقت دیگر که احساس کسلی کردید بدون اتلاف وقت به یکی از موزیک های مورد علاقه تان گوش کنید. مطمئن باشید که روش خوب و موثری برای رفع کسلی است.

 

برای نهار از کربوهیدرات و پروتئین استفاده کنید.

بسیار مهم است که وعده ی نهار شما سرشار از کربوهیدرات و پروتئین باشد. سبزیجات, اسفناج, قارچ, لوبیا, نان, هویج و دیگر غذاهای سالم می توانند این نیاز به کربوهیدرات و پروتئین را حفظ کنند.

برای حمایت از ما این صفحه را به اشتراک بگذارید :

مطالب مشابه   شاید این مطالب به درد شما بخورد.

عضویت در خبرنامه
با عضویت در خبرنامه از جدیدترین مطالب مجله توت فرنگی با خبر شود.

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
این فیلد را پر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید