بعد از لاغری چه اتفاقاتی در بدن رخ می دهد؟

تغییرات کاهش وزن در بدن علاوه بر ایجاد تناسب اندام به سلامت فرد نیز کمک می کند. با گذشت زمان چاقی و اضافه وزن به نگرانی بزرگتری در میان افراد تبدیل شده است. تمام افراد از عوارض و خطرات چاقی آگاه هستند. در واقع اضافه وزن یکی از عوامل بروز و توسعه ی دیابت نوع دوم و بیماری های قلبی و عروقی است.

 

کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی

یکی از جدی ترین مشکلات پزشکی و علل اصلی مرگ و میر در جوامع بیماری های قلبی و عروقی است. طبق نتایج تحقیقاتی که به عمل آمده احتمال بروز ابتلا به بیماری های قلبی در افرادی که از اضافه وزن رنج می برند ده برابر دیگر افراد است. چربی های انباشته شده, چربی هایی که قلب را احاطه می کنند و چربی هایی که رگ ها را مسدود می کنند از عوامل بروز خطرات قلبی و عروقی در میان افراد چاق است.

 

از بین رفتن درد مفاصل

کاهش وزن در بدن باعث کاهش خطر ابتلا به استئوآرتریت می شود. این بیماری معمولا مفاصل بزرگ بدن را درگیر می کند و باعث ایجاد درد می شود. کاهش وزن باعث کاهش دردهای مفصلی می شود. به طور میانگین با از دست دادن هر 500 گرم درد مفصل زانو می تواند تا 4 برابر کاهش پیدا کند.

 

کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع دوم

عدم توانایی بدن در تولید انسولین باعث بروز بیماری دیابت نوع 2 می شود. اگر فردی از اضافه وزن رنج ببرد, گلوکز در بدن این فرد نمی تواند وارد سلول ها شده و مصرف شود. بنابراین در بدن تجمع پیدا خواهد کرد. به این ترتیب بدن دچار نارسایی شده و در نهایت به بروز دیابت نوع 2 منجر خواهد شد.

لازم به ذکر است حتی در صورتیکه دچار اضافه وزن نیستید اما دیابت در خانواده شما ارثی باشد بهتر است به صورت مداوم آزمایش بدهید و تحت نظر پزشک باشید.

برای حمایت از ما این صفحه را به اشتراک بگذارید :

مطالب مشابه   شاید این مطالب به درد شما بخورد.

عضویت در خبرنامه
با عضویت در خبرنامه از جدیدترین مطالب مجله توت فرنگی با خبر شود.

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
این فیلد را پر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید