پروتز سینه

سالانه هزاران زن در سراسر دنیا عمل پروتز سینه را انجام می دهند. پروتز سینه در زنانی که قصد بزرگ کردن اندازه سینه های خود را دارند, کسانی که شکل سینه هایشان نا متقارن است و یا بر اثر تغییر وزن و یا بارداری اندازه و شکل اصلی خود را از دست داده اند از این روش برای دستیابی به اندازه و شکل مورد نظر خود استفاده می کند.

 

جنس پروتزهای مورد استفاده

جنس و نوع مورد استفاده در این عمل با توجه به ویژگی آناتومیک افراد و در مشاوره قبل از عمل مشخص می شود. پوشش خارجی و یا پوسته تمام پروتزها از جنس سیلیکون است اما مایع پر کننده آن ها با هم متفاوت است. این ماده ممکن است آب نمک و یا سیلیکون خالص و هیدروژل باشد. ژل سیلیکونی رایج ترین و طبیعی ترین نوع پروتز است که طرفداران بیشتری نیز دارد.

شکل و ویژگی ظاهری پروتزهای مخالف متفاوت است اما به طور کلی به دو دسته ی گرد و اشکی تقسیم می شود. پروتزهای گرد برای افرادی که اندازه ای بزرگتر از حد عادی مد نظرشان است مناسب تر است. اما پروتز اشکی ظاهری طبیعی تر دارد و مثل ظاهر طبیعی خود سینه می باشد. در مشاوره قبل از عمل, پزشک با اندازه گیری بدن فرد و طبق درخواست خود فرد|, اندازه مناسب ژل پروتز را مشخص می کند.

 

برش های جراحی پروتز سینه

روش اول در جراحی ایجاد یک برش 3 تا 5 سانتی متری زیر سینه است. افتادگی طبیعی سینه بعد از عمل جای بخیه را به طور کامل پوشش می دهد.

در روش بعدی برشی در نزدیکی پوست تیره نوک سینه ایجاد می کنند. این روش به دلیل اینکه ممکن است جای برش آن مشخص باشد و یا بعدا در شیر دادن مشکل ایجاد کند طرفداران زیادی ندارد.

روش سوم ایجاد برش در نزدیکی زیر بغل است که این روش نیز به علت دشواری در پیدا کردن محل مناسب برای جایگذاری ژل زیاد پر طرفدار نیست.

محل قرار گیری پروتز ممکن است زیر یا روی بافت ماهیچه ای باشد. افراد پس از مشاوره با جراح و با در نظر گرفتن نتیجه ای که مد نظرشان است و ویژگی های فردی شان, مناسب ترین روش را انتخاب می کنند.

این عمل با بیهوشی عمومی و طی یک جراحی یک ساعته انجام می شود. بیشتر افراد ممکن است طی پند روز اول پس از جراحی درد داشته باشند که با مصرف مسکن قابل کنترل است. زنانی که پروتز را زیر بافت ماهیچه ای می گذارند درد بیشتری را تحمل می کنند که این درد پس از یک هفته از بین خواهد رفت.

سینه ها ممکن است بعد از جراحی کبود و متورم شوند که این حالت طبیعی است و بعد از مدتی از بین خواهد رفت. معمولا در اوایل دوران نقاهت ممکن است احساس کنید که سینه ها کمی بالاتر از حد عادی قرار گرفته اند که این امر نیز پس از مدتی و در اثر جاذبه پایین تر آمده و در جای اصلی و طبیعی خود قرار می گیرند.

برای حمایت از ما این صفحه را به اشتراک بگذارید :

مطالب مشابه   شاید این مطالب به درد شما بخورد.

عضویت در خبرنامه
با عضویت در خبرنامه از جدیدترین مطالب مجله توت فرنگی با خبر شود.

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
این فیلد را پر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید